پرسش‌های متداول

چگونه در سامانه ثبت نام کنم؟

برای اینکه بتوانید مقاله ارسال کنید یا سطح دسترسی مشخصی در نشریه داشته باشید ابتدا باید در سامانه نشریه مطابق مراحل زیر ثبت نام کنید:  1. برای ثبت نام در سامانه کافی است وارد منوی ثبت نام در بالای صفحه شوید.

  2. کلیه قسمت های فرم ثبت نام را تکمیل کنید. پس از تکمیل فرم، یک ایمیل حاوی رمز عبور به شما ارسال می شود.پس از آن با کلیک روی گزینه ورود به سامانه می توانید وارد شوید.


نکات قابل توجه:   • در صورتی که خطای نام کاربری یا پست الکترونیکی تکراری به شما نمایش داده می شود به هیچ عنوان با ایمیل جدید ثبت نام نکنید و با گزینه بازیابی رمز عبور ، از سامانه رمزعبور جدید دریافت کنید.  برای بازیابی رمز عبور روی گزینه ورود به سامانه در بالای صفحه کلیک کنید. پست الکترونیکی خود را وارد کنید تا رمزعبور جدید به شما ارسال شود. در صورتی که ایمیل را دریافت نکردید پوشه اسپم (spam) ایمیل خود را هم چک کنید.

  • برای ثبت نام حتما از ایمیلی استفاده کنید که همیشه به آن دسترسی دارید زیرا در صورت فراموشی رمز عبور تنها راه بازیابی رمز با استفاده از ایمیل است و رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال می گردد.

  • پس از تکمیل فرم ثبت نام، با ورود به سامانه می توانید اطلاعات حساب کاربری خود را به روز کنید یا رمز عبور خود را تغییر دهید.

  • دقت بفرمایید نام و نام خانوادگی به فارسی و لاتین کامل و بدون غلط املایی درج شده باشد. چرا که در زمان انتشار آنلاین اطلاعات مندرج شده بر روی سایت به طور سیستمی قرار خواهد گرفت.


نویسندگان مقالات و افرادی که عهده دار ارسال مقاله برای نشریه هستند نکات زیر را به طور ویژه در نظر بگیرند:  • در مورد تکمیل بخش سمت/سازمان، آدرس دهی کامل مندرج در مقاله (Affiliation) لحاظ شود.

  • علامت عهده دار مکاتبات تنها برای افردی که مسیول مقاله (Corresponding Author) درنظر گرفته می شوند و مرتبه هیات علمی دارند لحاظ شود.

  • فرد ارسال کننده مقاله برای نشریه لازم است در هنگام تکمیل مراحل ثبت مقاله در سامانه، در بخش نویسندگان، کلیه مشخصات نویسندگان را به طور کامل به فارسی و لاتین بدون غلط املایی، همراه با آدرس ایمیل و شماره تماس قابل دسترسی و همچنین آدرس دهی کامل مندرج در مقاله (Affiliation) به ترتیب همکاری در مقاله درج نماید.

چگونه مقاله ارسالی را پیگیری کنیم؟

فقط نویسنده مسئول مقاله می‌تواند آخرین وضعیت مقاله را در پرونده مقاله مشاهده کند، هرگونه تغییری از وضعیت مقاله به نویسنده مسئول اطلاع داده خواهد شد و دیگر نویسندگان می‌توانند از طریق نویسنده مسئول در جریان وضعیت مقاله قرار گیرند. تأکید می‌شود پی گیری تلفنی و حضوری امکان پذیر نیست.

چگونه می توانم با مدیران و پرسنل نشریات در تماس باشم؟

ابتدا پاسخ پرسش‌های خود را در پرسش‌های متداول جستجو کنید و اگر پاسخی نیافتید می‌توانید از طریق بخش تماس با ما در سامانه نشریه و ایمیل نشریه سؤال خود را مطرح کنید، حداکثر ظرف 48 ساعت کاری به شما پاسخ داده خواهد شد. تنها اطلاعاتی که از طریق سامانه و ایمیل نشریات به نویسندگان ارسال می‌شود مورد تایید اداره انتشارات است و صحبتهای حضوری و تلفنی قابل استناد نیست.